Anasayfa BİLİM TEKNOLOJİ BTÜ’den Üniversite-Sanayi İşbirliği Atağı

BTÜ’den Üniversite-Sanayi İşbirliği Atağı

TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı ile onlarca Sanayi Kuruluşu ile işbirliği protokolü imzalandı. TÜBİTAK’ın son iki yıldır destek programları arasına aldığı 2244 Sanayi Doktora Programı ile özel sektörde doktora öğrencilerine burs, firmalara ise istihdam desteği sağlayarak özel sektörde daha fazla araştırmacı çalıştırılmasını ve üniversite – sanayi işbirliğini arttırmayı amaçlıyor.

Sanayi Kuruluşları tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan program için BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir yoğun gayret etmekte ve Üniversitemiz tüm bölümleri, yüksek donanımlı laboratuvarları ve alanında uzman araştırmacı ve dinamik öğretim üyesi kadrosu ile ülke sanayiine destek olma noktasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Eğitimde, yenilikçi bir yükseköğretim sistemi uygulayan ve YÖK onaylı Sektörel Eğitim Programımız (SEP), paydaşlarımız tarafından son derece güzel teveccüh gördü. Özellikle Sanayide Ar-Ge personeli sayısını arttıracak program Sanayi Kuruluşlarına ileriye dönük büyük kazanımlar sağlayacak. Bunun sonucunda dünya ile ticari rekabette Bursa’mıza ve ülkemize ciddi faydalar sağlayacağını değerlendirmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından vurgulanan ve desteklenen ‘Milli Teknoloji Hamlesi ve dünya ticaret savaşlarında öne geçebilmek için katma değeri yüksek ürünlerde uzmanlaşmak üniversite-sanayi işbirliğinin önemini ortaya koymaktadır. Bunun yanında sadece kendi ilimizde değil, Bursa sınırlarını aşarak Yalova, Kocaeli, Kastamonu, Balıkesir gibi illerde de sanayi ile işbirlikleri kurmakta ve sanayi firmalarına gerek test analiz gerekse Ar-Ge konusunda çözüm ortağı olmaktayız.

Yapılan ziyaret ve Protokollerden Örnekler

1-Bursa’dan Balıkesir’e Sanayi Destek Köprüsü

2- BTÜ ve Yeşilova Holding Arasında İşbirliği Protokolü

3- BTÜ ve Uludağ İçecek Arasında İşbirliği Protokolü

4- BTÜ’den EPSA Yalıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye Ziyaret

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


sekiz × = 56