Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Bursa’ya hayran kaldı

Bursa’ya hayran kaldı

0 1455

Türkiye’ye ikinci kez geldiğini ve çok beğendiğini söyleyen Prof. Dr. Barbara Carpenter,Bursa’ya hayran kaldığını belirtti.

ABD Louisiana eyaletinin başkenti BatonRouge’da bulunan devlet üniversitelerinden Southern Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Dekanı Prof. Dr. Barbara Carpenter ve Southern Üniversitesi Türkiye temsilcisi Doç. Dr. Osman Kandara, BKK Başkanı Semih Pala’yı ziyaret etti. Ziyarette, BKK Başkan Yardımcısı M. Necati Şahin, Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku, Kültür Sanat Çalışma Grubu Temsilcisi Gülay Ünal ve çalışma grubu üyeleri hazır bulundu. Kent konseylerinin demokrasi kültürü açısından önemli olduğunu söyleyen BKK Başkanı Semih Pala, 4 Meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüyle beraber Bursa’ya ve şehre faydalı işler yaptıklarını belirtti. Ayda ortalama 120 faaliyet yaptıklarını hatırlatan Pala, “Türkiye’nin en güçlü ve en aktif kent konseyi durumundayız. Yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atıyoruz. Bursa Kent Konseyi seçimle işbaşına gelen yürütme kurulu tarafından yönetiliyor. Bir çatı kuruluşu olarak kamu ve sivil toplum kuruluşlarını buluşturuyor, vatandaşlara söz hakkı veriyoruz” dedi.

TÜRKİYE’YE İKİNCİ GELİŞİ

Bursa’da 2 devlet, 1 de vakıf üniversitesi bulunduğunu ifade eden Pala, Gençlik Meclisi’nin üniversitelerin öğrencileri ve yöneticileriyle iletişim halinde olduğunu ve ortak çalışmalar yaptığını dile getirdi. Pala, Gençlik Meclisi üyelerinin diğer ülkelerdeki gençlerle iletişim kurup karşılıklı gidip gelerek projeler yürüttüğünü de hatırlattı. Prof. Dr. Barbara Carpenter ise, Türkiye’ye ikinci kez geldiğini ve çok beğendiğini söyledi. Farklı şehirlere uğrayarak görüşmeler yaptıklarını, Bursa’ya ise hayran kaldığını belirten Carpenter, misafirperverliklerden dolayı Bursalılara teşekkür etti.

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


4 + = beş