Anasayfa GÜNCEL İşverenlerin ilgi odağında olan bölümler

İşverenlerin ilgi odağında olan bölümler

0 3377

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu olan Kariyer.net; İşveren İlgi Endeksi, Bölüm Rehberi, Pozisyon(Meslek) Rehberi ve 11-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Online Tercih Fuarı ile gençlerin üniversite tercihi sürecindeki tüm sorularına cevap bulmasına yardımcı oluyor.

Milyonlarca gencin merakla beklediği Yüksek Öğrenim Kurumları sınav sonuçları dün açıklandı. Sırada adayların tercih süreci var. Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net; eğitim göreceği üniversite ve bölüme karar verme aşamasında olan gençlerin en doğru kararı verebilmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği bir dizi yeniliği duyurdu. Mesleklerin ve üniversite bölümlerinin tanıtıldığı yeni rehberler ile hangi meslekte çalışanların ne kadar maaş alabileceği bilgisine ulaşmak kolaylaşıyor. Yeni yayına giren İşveren İlgi Endeksi ile üniversite mezunlarının, lisans mezuniyetini takip eden ilk 2 yıl içerisinde işe girme hızları, işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha fazla ilgi gösterdikleri ortaya çıkıyor. Kariyer.net ayrıca 11-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Online Tercih Fuarı süresince; üniversite öğrenci adayı gençleri onlarca üniversitenin temsilcileri ile buluşturuyor.

İşveren İlgi Endeksini İnceleyen Gençler Kariyerin İlk Adımını Şansa Bırakmıyor

Kariyer.net’te son 10 yılda yeni çalışanlarını arayan 486 bin işverenin çalışma kapsamına giren 2 milyon yeni mezun üzerinde gerçekleştirdiği 200 milyon hareketi 10 farklı parametre ile ağırlıklandırmak suretiyle gerçekleştirilen İşveren İlgi Endeksi çalışmasında, gençlerin mezun oldukları üniversitelerle işe başlama tarihleri arasındaki ilişki araştırıldı. Alanında uzman bir Danışma Kurulu’nun rehberliğinde, Kariyer.net’in son 10 yıllık verisi üzerinde yapılan analizlerle gençlerin Türkiye ve KKTC’de kurulu  üniversitelerden mezuniyetini takip eden ilk 2 yıl içerisinde işe girme hızları ve işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha fazla ilgi gösterdikleri belirlendi. Kariyer.net ana sayfasından ulaşılabilecek olan İşveren İlgi Endeksi’ne ve modelin detaylarına https://www.kariyer.net/en-iyi-universiteler/hakkinda adresinden de erişilebilir.

Tüm meslekler mercek altında: Kariyer.net Pozisyon ve Bölüm Rehberlerini incelemeden tercih yapmayın

Türkiye’de en çok merak edilen 1597 meslek; Kariyer.net’in Pozisyon(Meslek) Rehberi sayfalarında detaylı olarak ele alındı. Söz konusu meslekler ile uğraşanların hangi bölümlerden mezun olduğu, ne gibi yetkinliklere sahip oldukları, iş tanımlarının ne olduğu ve ne kadar maaş aldıklarına https://www.kariyer.net/pozisyonlar/ sayfasından ulaşılabiliyor. 250 binden fazla çalışanın anonim şekilde paylaştığı maaş bilgilerini de barındıran sayfalar; çok kazandıran meslekleri de gözler önüne seriyor. 378 üniversite bölümünde okuyanları bekleyen eğitim sürecini ve bu bölümlerin mezunlarının iş olanaklarını  detaylandıran bölümler sayfalarına ise https://www.kariyer.net/bolumler adresinden ulaşılabiliyor.

Üniversite Tercih Fuarı 11-12 Ağustos’ta

Kariyer.net, 11-12 Ağustos tarihlerinde online olarak düzenleyeceği “Üniversite Tercih Fuarı” ile üniversite ve bölüm tercihi yapacak gençleri hayalindeki üniversiteyle tanıştırarak. “Üniversite Tercih Fuarı”na bulundukları her yerden anında ulaşabilecek olan gençler, devlet ve özel olmak üzere onlarca üniversitenin temsilcisiyle bire bir online görüşme fırsatı yakalayacak. Üniversite tercihi yapacak gençler, hayalini kurdukları üniversiteleri uzmanlardan dinlerken, akıllarındaki birçok sorunun cevabını da doğrudan yetkili kişilerden alabilecek. Bire bir görüşmeler dışında üniversite tanıtımlarının ve çeşitli seminerlerin de yer alacağı fuara, dileyen herkes ücretsiz olarak katılabilecek. Online gerçekleşecek fuara katılım ve detaylı bilgi için www.universitetercihfuari.net adresi ziyaret edilebilir.

Kariyer.net’in, eğitim hayatının ya da kariyerinin başındaki gençlere, kariyerleri boyunca yol arkadaşlığı yapma misyonuyla hareket ettiğini belirten Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, “Üniversite ve bölüm tercihinin, bir kariyeri inşa etme aşamasında önem taşıyan kararlar arasında yer aldığına inanıyoruz. İşte bu nedenle önümüzdeki günlerde üniversite tercihi yapacak ve kariyerleri ile ilgili ilk önemli adımı atacak olan gençlerimize ve ailelerine yol göstermek amacıyla bir çok yeniliği hayata geçirdik. Adaylar için bir rehber niteliği taşıyan “İşveren İlgi Endeksi” ile üniversite adaylarının aklındaki ‘Hangi üniversite ve bölümde okursam işverenlerin daha fazla ilgisini çekerim?’ gibi sorulara, istatistiki yöntemleri kullanarak cevap vermeyi amaçlıyoruz. 1.597 farklı mesleği detaylandırdığımız sayfalarımızda, hangi mesleğin ne kadar kazandırdığı bilgisini de adaylarımızla paylaşıyoruz. Son olarak; 11-12 Ağustos tarihlerinde online düzenleyecek olduğumuz “Üniversite Tercih Fuarı”’na onlarca üniversitenin temsilcileri katılacak; gençlerin üniversite ve bölümler hakkında merak ettikleri tüm sorular uzmanlar tarafından bire bir yanıtlanacak. Tüm bu çalışmaların üniversite öğrenci adayları ve ailelerine faydalı olacağını umuyoruz.” şeklinde konuştu.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


8 − sekiz =