Anasayfa EĞİTİM AKTÜEL Yazar İçözü, Şahinkaya’ya hayran kaldı

Yazar İçözü, Şahinkaya’ya hayran kaldı

Yazar Nur İçözü“Farklı kentlerde birçok okulda söyleşiye, katılıyorum. Gerek Şahinkaya öğrencilerinin gözlerindeki ışıltı gerekse de okulun fiziksel donanımı ve eğitim kalitesi beni çok etkiledi” dedi.

Akademik başarılarıyla eğitim sektörünün seçkin kurumları arasında yer alan Şahinkaya Okulları, öğrencilerini kültürel ve sanatsal açıdan da donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için düzenlediği ‘Yaşamdan Dersler’ konferanslar dizisine Yazar Nur İçözü ile devam etti. Gençlik ve çocuk edebiyatının en önemli kalemlerinden olan ünlü yazar Nur İçözü, Tea& Talk – Yaşamdan Söyleşiler etkinliğinde Şahinkayalı öğrencilerle bir araya geldi. Masal ve öyküleriyle Türk edebiyatının vazgeçilmez isimlerinden İçözü, Bursa Şahinkaya Okulları Özlüce Kampüsü’nde düzenlenen etkinlikte yazarlık serüvenini anlattı. ‘Şiirli Hayvan Öyküleri’, ‘Güneşe Tırmanan Çocuk’, ‘Sihirli Düşler Kesesi’, ‘Gökten İnen 3 Yıldız’ gibi çok sayıda sevilen kitabı bulunan ünlü yazar, yoğun bir katılımla gerçekleşen söyleşide öğrencilerin merak ettiği soruları da cevaplandırdı.

YAZARLIK SIRLARI ANLATILDI

Şahinkaya Büyük Salon’da yapılan etkinlikte öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Nur İçözü, yazarlık için gereken kültürel birikim ve yazar olmak için neler yapılması gerektiği konularında ipuçlarını Şahinkayalılarla paylaştı. Öğrencilerin ilgisinden duyduğu mutluluğu dile getiren Nur İçözü, “Farklı kentlerde birçok okulda söyleşiye, katılıyorum. Gerek Şahinkaya öğrencilerinin gözlerindeki ışıltı gerekse de okulun fiziksel donanımı ve eğitim kalitesi beni çok etkiledi. Okul yöneticilerini ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.  Söyleşinin ardından düzenlenen imza gününde Şahinkayalı öğrenciler için kitaplarını imzalayan ünlü edebiyatçıya, Şahinkaya Okulları İlkokul Müdür Yardımcısı Nermin Rençber tarafından teşekkür hediyesi verildi.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

Bir yorum yazın.


5 − = sıfır